Anasayfa Hızlı Erişim İletişim
  
Ebils ERP2 : Süreç Yönetimi

Süreç Yönetimi, uygulama önemi hergün daha da artan şekilde, işletmelerin toplam verimliliğini yükseltmek, maliyetleri düşürmek amaçlarıyla, işlemleri gözden geçirme, kurallara bağlama, sürekli iyileştirme faaliyetidir. Ebils, bir çok aracında işletmelere, mevcut iş akışlarını bilgi sistemi üzerine taşıma, dinamik olarak modelleme olanağı sağlamaktadır.

Japon sanayisinin dünyaya tanıttığı ve öteden beri sadık kaldığı Kaizen (Sürekli İyileştirme ve Geliştirme) ilkesi bugün ufak tefek farklarla "Süreç Yönetimi : BPM ve/veya BPI" adı altında anılmakta, işletmeler de iş süreçlerini gözden geçirmek amacıyla bu başlık altında analiz, inceleme faaliyeti yürütmektedir. Kaizen felsefesi ve faaliyetleri "Toplam Kalite Yönetimi (TQM-Total Quality Management)" içersinde de önemli bir yer tutmaktadır. Kaldı ki; kalite yönetimi temelde işletmelerin performansını en iyilemek adına, hem işletmenin sektör ve ürünlerinin standartlarına ulaşması, hem de ürün/hizmet tasarımından yönetime, satış sonrası hizmetlere kadar kendi bünyesindeki süreçleri analiz edip kendisini uluslararası standartlarda belgelemesine hizmet etmektedir. Bu yönüyle de Süreç Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi ile bir paralellik taşımakta ve hatta bir bilgi sistemi aynı zamanda da bir Kalite Yönetim Sistemi olmalıdır.

Bugün için burada önemli olan, işletme süreçlerini kayıt altına almak ve dinamik bir yapısallık içinde işletmenin bilgi sistemine bunu taşıma gereğidir. Günümüzün hızlı iş hayatı, özellikle satış, satınalma, işe alma, planlama vb gibi zaman zaman hizmet içerikli ve insan odaklı işlemlerde, süreçleri tanımlama, kurallara bağlama ihtiyacını hissettirmektedir.

Bu noktada Ebils, operasyonlarınız için tasarlanan ve uygulanan süreçleri aynı anda bilgi sistemi üzerinde de tarif edebilmenizi sağlamakla beraber esnek yapısıyla, süreçlerde yapacağınız değişiklikleri de anında taşıyabileceğiniz bir mimari sunmaktadır.

Ebils bir süreç yönetimi yazılımı değildir, Ebils işletmenizin tasarladığı ve uyguladığı süreçleri hayata geçirebildiğiniz, süreçlerle yönetilebilen bir bilgi sistemi yazılımıdır. Kabul edilmelidir ki belgeler üstünde tasarlanmış veya tespit edilmiş olan en iyi süreç, kurallar ve standartlar işlerin kendilerinden önemli olamayacakları gibi, ne kadar iyi olurlarsa olsunlar ancak işletmenin hayatına gerçek zamanlı olarak katıldıkları durumda değer ifade ederler.

Detaylarına fazlaca girmeden şöyle bir örnek verebiliriz; sipariş bazlı üretim yapan bir işletmede, siparişi alırken bu siparişin hangi koşullarla kabul edileceğini (müşteri risk kontrolü gibi), sevk emri mi üretim emri mi tetikleyeceğini, hatta ne kadarının sevk emri, ne kadarının üretim emri olacağını satış sipariş süreci olarak tasarlayabilirsiniz, ama önemli olan bu süreci bilgi sisteminiz üzerinde tarif edebilmek ve siparişlerin bu sürecin adımlarına göre işlendiğini görmektir. Ebils ile bu süreçleri hayata geçirir, süreç adımları arasında onay, bilgi verme gibi fonksiyonlar ile tam bir bilgi akışı ve izlenebilirlik sağlayabilirsiniz.
Bütçe Yönetimi, Gelir - Gider Yönetimi
Ebils ile, bütçe disiplini altında Gelir Bütçesi ve Gider Bütçesi oluşturun, bu oluşturduğunuz bütçelere, tüm operasyonlarınızın gelir ve giderlere yansımasını, kalemler bazında anlık olarak izleyin, dönem dönem karşılaştırın ve analiz edin, hız kazanın. Hem satış hem de tedarik kararlarınızı dönem sonlarını beklemeden ve geç kalmadan güncelleyin, kontrol dışına çıkmadan önce masrafları yönetin.
Ebils Perakendecilik - Mağazacılık
Ebils ERP2 : Perakendecilik - Mağazacılık Çözümleri Bir çok şubeniz ve/veya deponuz var, her birisinde satış, satınalma, üretim, sevkiyat vb işlerden biri veya birkaçı yapılıyorsa, perakendecilik - mağazacılık yapıyor ve hatta özel donanımlara sahip kasalar kullanıyorsanız, artık sizin de tamamen internet üzerinde çalışan, herkesin hiç bir ek program vb kurulumuna ihtiyaç duymadan erişip, işlerini yürüteceği bir bilgi sistemine ihtiyacınız var. Ebils size bunu sağlıyor.
Ürün Yönetimi / Stok Yönetimi
Ebils size sunduğu araçlarla ürün ve stoklarınızı en etkin şekilde yönetmenizi, tüm bu operasyonlarla ilgili detaylı raporlamalar almanızı ve sürekli izlenebilirliği sağlıyor. %100 web tabanlı çalıştığı için, sınırsız sayıdaki depo ve lokasyonun hareketleri anlık olarak takip edilip, sizi oluşabilecek tüm stok kaynaklı kayıplardan koruyor.
Bize Ulaşın Site Haritası