Anasayfa Hızlı Erişim İletişim
  
Ebils Perakendecilik - Mağazacılık

Ebils ERP2 : Perakendecilik - Mağazacılık Çözümleri Bir çok şubeniz ve/veya deponuz var, her birisinde satış, satınalma, üretim, sevkiyat vb işlerden biri veya birkaçı yapılıyorsa, perakendecilik - mağazacılık yapıyor ve hatta özel donanımlara sahip kasalar kullanıyorsanız, artık sizin de tamamen internet üzerinde çalışan, herkesin hiç bir ek program vb kurulumuna ihtiyaç duymadan erişip, işlerini yürüteceği bir bilgi sistemine ihtiyacınız var. Ebils size bunu sağlıyor.

Genel olarak perakendecilik yüzlerce, çoğu zaman binlerce ürünün tedarik edilerek ve/veya üretilerek, tüketici pazarlarına yönelik olarak, mağazalarda - reyonlarda satışa sunulması işidir. Bu kolay tarifin altında aslen derin bir iş bulunmaktadır. Hangi ürün gruplarından kaç çeşit olacağından tutalım da, mağaza ve teşhir alanlarının planlanmasına, tüm tedarik operasyonunun anlaşmalarla yönetilmesine, kampanyalar düzenlemeye, sayısız fiyat ve aksiyon operasyonuna, bölgesel rekabetleri de gözönünde tutmaya, tedarik anlaşmalarının anlık olarak kontrol edilmesine, onbinlerce ürün için sayım yapmaya kadar derin bir dünya.

Biz burada daha iyi anlaşılmak adına, perakendecilik ve mağazacılık başlıkları arasında ince bir çizgi çekmek istiyoruz. Bu iki ifadeyi ve yaptıkları işi birbirinden ayırmak için şöyle tanımlayacağız;

Perakendecilik; çok sayıda farklı kategorideki onbinlerce ürünü, özel donanımlı mağazalarda (teraziler, yazar kasalar vb), operasyon yoğunluğu çoğu zaman satınalma odaklı gerçekleşen işletmeler, bu şekilde yapılan operasyonlara başka bir tanımla "Tedarik Zinciri Yönetimi" ( SCM - Supply Chain Management ) de denmektedir, biz perakendecilik demekle yetineceğiz :).
Mağazacılık; bir kaç kategorideki yüzlerce veya binlerce ürünü (perakendecilere göre daha az), bir veya daha çok mağazada ama yine tüketici pazarına yönelik olarak, operasyon yoğunluğu satış odaklı gerçekleşen işletmeler olarak tanımlayacağız.

Ebils, perakendecilik işletmeleri için geliştirdiği işlevsellik ve yapısal farkları ile çözümler sunuyor. Özel donanımlı kasalar için geliştirilmiş entegrasyon, Türkiye'de de önemli yer edinmiş bazı ürünleri kapsamaktadır. Bunlar IBM POS Genius™ kasaları, NCR™ kasalar, İnter MPOS™ kasalardır. Bu tip kasalardan bir veya birkaçı ile çalışan perakendeciler zaman kaybetmeksizin Ebils uygulaması kullanabilirler. Eğer bunlar dışında özel donanımlı yazar kasa kullanan işletmeler olursa, entegrasyon amacıyla projelendirmek bu konuda geliştirme yapmak gerekir. Ebils ERP2 şu andaki yapısıyla, barkodlu dijital terazilir, PDA/PHL (yeni/eski nesil el terminalleri) cihazlarıyla da çalışmaktadır. PDA/PHL desteği sayımdan, satınalmaya ve sevkiyata kadar bir çok kısımda kullanılmakta, hız kazandırmaktadır.

Ayrıca perakendecilik sistemleri için geliştirdiği, oldukça önemli algoritmalarla perakendeciye; ürün yetkilileri ve tedarikçiler bazında öneri satınalma siparişleri, depo siparişleri, Otomatik Sipariş, Cross Dock süreçlerini çalıştırmakta, süreçlerin devamında da rol alarak B2B üzerinden ve/veya EDI Provider olarak siparişleri tedarikçi sistemlerine de taşımaktadır.

Mağazacılık yapan işletmeler de tıpkı perakendeciler gibi şubelerindeki işlemlerini merkezi sistem üzerinde yaparak, tüm stokların ve satışların tam zamanlı takibini sağlayabilir, iş gücü ve zaman kazanabilirler. Ayrıca bulunulan sektör ve ürün kategorilerine göre değişmekle beraber, diğer şube stoklarını görme, servis, satış iade, ürün seri no takip gibi seçenekleri de merkezi sistem üzerinde yöneterek kaynaklarını etkin kullanabilirler. Bu yapıların başka dolaylı faydaları da vardır, merkez yönetime esneklikler sağladığı gibi, müşteri veri tabanını oluşturma ve sadakat yönetimi, kurumsal davranış ve standartları benimsetme, insan kaynağını verimli kullanma gibi konularda işletme kendisini geleceğe taşıyabilir.

Ebils'in ürün ve stok yönetimi araçları perakendecilik ve mağazacılık için ayrıca geliştirilmiş, çok tanımlı hedef bölge veya müşteri seçmeli fiyatlar, sınırsız anlaşma - satınalma koşulları, kampanyalar - promosyonlar planlama gibi açılımlar sunmaktadır. Mağazacılık yapan, fatura bazlı satış yapan işletmeler için bugün özellikle ihtiyaç duyulan sanal posun entegre edildiği, kredili satışları da yapabilen ve sadece bir mağaza kullanıcısı gerçekleşebilecek satış araçlarına da sahiptir.

Bu konuyla ilişkili olarak lütfen Stok-Ürün Yönetimi açıklamalarını da inceleyiniz.
Ürün Yönetimi / Stok Yönetimi
Ebils size sunduğu araçlarla ürün ve stoklarınızı en etkin şekilde yönetmenizi, tüm bu operasyonlarla ilgili detaylı raporlamalar almanızı ve sürekli izlenebilirliği sağlıyor. %100 web tabanlı çalıştığı için, sınırsız sayıdaki depo ve lokasyonun hareketleri anlık olarak takip edilip, sizi oluşabilecek tüm stok kaynaklı kayıplardan koruyor.
Ebils : Yeni Nesil ERP !
Başladığımız işleri bitiriyoruz. Gelişime ve geleceğe açık, esnek bir sistem sunuyoruz . Teknolojiye ve iş yapma yöntemlerine yorum katıyoruz. Ebils; Türkiye'de geliştirilmiş, dünya standartlarında bilgi sistemi.
Ebils ERP2 : Süreç Yönetimi
Süreç Yönetimi, uygulama önemi hergün daha da artan şekilde, işletmelerin toplam verimliliğini yükseltmek, maliyetleri düşürmek amaçlarıyla, işlemleri gözden geçirme, kurallara bağlama, sürekli iyileştirme faaliyetidir. Ebils, bir çok aracında işletmelere, mevcut iş akışlarını bilgi sistemi üzerine taşıma, dinamik olarak modelleme olanağı sağlamaktadır.
Bize Ulaşın Site Haritası