Anasayfa Hızlı Erişim İletişim
  
Ebils e-Fatura Çözümleri

Ebils, Aralık 2013 itibariyle tamamlanan uygulamalar ile e-Fatura konusunda da müşterilerine çeşitli çözümler sunmaktadır.

Müşteri talebine göre, bu çözümler;

 • GİB'e Doğrudan eFatura Entegrayonu,

 • Özel Entegratör aracılığıyla entegrasyon,

 • Kendi e-Fatura sistemini geliştirmek isteyen işletmelere verilen danışmanlık hizmetleri.


 • Ebils'in eFatura çözümleri, kendi sistemleri üzerinde çalıştığı gibi, diğer ERP sistemlerine de entegre edilebilmektedir.

  Tamamı Ebils tarafından geliştirilen e-Fatura çözümü ile şirketler-kurumlar, herhangi bir özel entegratör aracılığına gerek olmadan e-Fatura süreçlerini hayata geçirebilmektedir.

  Doğrudan e-Fatura entegrasyonu çalışmalarında (TC Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tanımladığı şekliyle) e-Fatura Gönderici Birim ve Posta Kutusu uygulamaları kurulmakta, işletmelerin iç süreçleri ve GİB-e-Fatura süreçleri bu uygulamalar üzerinden çalışmaktadır.

  Java mimarisi üzerinde geliştirilen yapı, faturaların (1to1, 1toN) zarflanması, mali mühür imzalama, sertifika doğrulama, bu zarf ve faturalarda şema-şematron kontrolleri gibi işlemlerin tümünü yapmakta, bu tür teknik süreçlerde hem kullanıcıların iş yükünü azaltmakta hem de olabilecek sorunları minimuma indirgemektedir.

  GİB'in yayınladığı UBL_TR Fatura Kılavuzları'na uygun içerikle oluşturulan faturalar-sistem yanıtları-uygulama yanıtları (SENDERENVELOPE, SYSTEMENVELOPE, POSTBOXENVELOPE vb) yine standart olarak yayınlanmış (UBLTR-ApplicationResponse-2.0.xsd, UBLTR-Invoice-2.0.xsd vs) şema dosyalarına göre hazırlanır (StandardBusinessDocumentHeader.xsd'ye uygun olarak zarflanır) ve entegre edilir. Ayrıca bu dosyalar otomatize edilmiş (robot) prosesler haricinde de istenildiği zaman ilgili şema (XML, XSD Schema) ve (UBL-TR_Main_Schematron.xml, UBL-TR_Common_Schematron.xml, diğer ilgili Schematron XSL vb ile) şematron kontrollerinden geçirilebilir.

  Doğrudan entegrasyon çözümlerinde imzalama, akıllı kart okuyucular üzerinde bulunan Mali Mühür-Sertifika (SIM Card üzerinde gelen ve Akis vb kart okuyucu ile Tübitak KamuSM'den edinilen mali mühür niteliğindeki sertifikalar) ile yapılmaktadır.

  Ebils Perakendecilik - Mağazacılık
  Ebils ERP2 : Perakendecilik - Mağazacılık Çözümleri Bir çok şubeniz ve/veya deponuz var, her birisinde satış, satınalma, üretim, sevkiyat vb işlerden biri veya birkaçı yapılıyorsa, perakendecilik - mağazacılık yapıyor ve hatta özel donanımlara sahip kasalar kullanıyorsanız, artık sizin de tamamen internet üzerinde çalışan, herkesin hiç bir ek program vb kurulumuna ihtiyaç duymadan erişip, işlerini yürüteceği bir bilgi sistemine ihtiyacınız var. Ebils size bunu sağlıyor.
  Ebils ERP2 : B2B / B2C
  Ebils size, sizin belirlediğiniz işlevsellikle, mevcut bilgi sisteminizin bir parçası olarak, tedarikçi ve müşterilerinize özel arayüzlerde, sisteminizi açma imkanı sunuyor. Yeni ekonominin bu uygulama alanları size ve sizin ilişkide olduğunuz tüm bireysel ve kurumsal 3.şahıslara, hız ve tam zamanlı iletişim vaadediyor.
  Bize Ulaşın Site Haritası